Wielkie Święto Nauki w Warszawie

Znakomici naukowcy, debaty, spotkania, wystawy, lekcje dla dzieci i młodzieży – to wszystko czeka na spragnionych wiedzy w ramach 26. Festiwalu Nauki. Wydarzenia odbywa się w terminie od 16 do 25 września. Tegoroczny festiwal poświęcony jest kwestiom energii, zdrowia oraz edukacji.

– Trwa wielka naukowa uczta dla wszystkich, dla których wiedza i edukacja jest fundamentem rozwoju. Honorowy Patronat nad 26. Festiwalem Nauki objął Prezydent m.st. Warszawy, a miasto jest również partnerem wydarzenia. W trakcie festiwalu zaplanowano ponad 670 różnych wydarzeń, które odbywają się stacjonarnie i online. Dzięki temu możemy osobiście przysłuchiwać się ciekawym debatom, spotkać wybitnych naukowców oraz pogłębiać swoje zainteresowania. Formuła online daje z kolei możliwość dołączenia do spotkań z dowolnego miejsca na świecie bo przecież nauka nie zna granic. Serdecznie zapraszam do udziału również szkoły, dla których organizowane są specjalne lekcje festiwalowe – podkreśla Renata Kaznowska, zastępczyni prezydenta m.st. Warszawy.

Program tegorocznego festiwalu jest podzielony jest na trzy części: program lekcji, program spotkań oraz wystawy.

W ramach cyklu festiwalowych spotkań odbywają się m.in. debaty główne, wydarzenia specjalne, wieczory z nauką oraz spotkania dla dzieci i młodzieży oraz spotkania całodniowe i weekendowe.

 

Pełny program 26. Festiwalu Nauki jest dostępny na stronie: festiwalnauki.edu.pl.