Jutro jesień biega w lesie

W sobotę 10 września w Lesie Bielańskim – trzecia odsłona Leśnej Triady Biegowej. Bieg dla dorosłych, nordic walking, biegi i atrakcje dla dzieci – wszystko bezpłatnie. Są jeszcze ostatnie wolne miejsca w biegu na 5 km

Leśna Triada Biegowa to nowy cykl biegów organizowany przez Aktywną Warszawę (sportową agendę Ratusza) oraz Lasy Miejskie. Odbył się już bieg Szlak Wiosny w Lesie Kabackim i Szlak Lata w Lesie Sobieskiego. Na sobotę 10 września zaplanowano ostatnią imprezę: Szlak Kolorów Jesieni.

– Sport to wielkie emocje, wielkie imprezy. Ale wielu aktywnych warszawiaków i warszawianek lepiej odnajduje się na kameralnych zawodach w naturalnym dla biegaczy środowisku – na leśnych szlakach. Proponujemy im taki właśnie bieg, w których można rywalizować z innymi pasjonatami biegania, poznać specyfikę różnych stołecznych lasów i dodatkowo spędzić sobotę na sportowym pikniku z rodziną – mówi wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska.

Oprócz biegu głównego dla dorosłych i młodzieży na dystansie ok. 5 km organizatorzy przewidują:

  • biegi dziecięce na trasie o długości 500 m i 1000 m,
  • spacer nordic walking,
  • warsztaty edukacyjne,
  • gry i zabawy rodzinne: „Zgadywanka leśna”, Ścieżka zmysłów”, „Tropem zwierząt”

Na biegaczki i biegaczy – nie tylko najszybszych – czekać będą atrakcyjne nagrody. Udział we wszystkich aktywnościach jest bezpłatny, trzeba się tylko wcześniej zapisać – najlepiej na stronie internetowej. Organizatorzy – Aktywna Warszawa, sportowa jednostka Urzędu m.st. Warszawy – informują, że zostały jeszcze ostatnie wolne miejsca.

Szczegółowy harmonogram imprezy 10 września:

8:30 – rozpoczęcie pracy biura zawodów

9:00 – początek animacji dla dzieci

10:05 – zbiórka na bieg dzieci

10:15 – biegi dzieci

11:00 – bieg główny tura I

12:00 – bieg główny tura II + nordic walking

12:30 – koniec pracy biura zawodów

13:00 – zakończenie biegów

13:00 – dekoracja

13:30 – koniec animacji dla dzieci