I KEN znaczy „mogę przebiec 5km”

W najbliższą niedzielę najszybszy bieg na 5 km w Warszawie. Tysiące zawodniczek i zawodników pobiegnie al. KEN na Ursynowie – pod hasłem „Yes, I KEN”. Do czwartku można się jeszcze zapisać.

Start i meta biegu usytuowane będą przed Urzędem Dzielnicy Ursynów. Zawody zostaną rozegrane na centralnym odcinku alei Komisji Edukacji Narodowej. Trasa ma atest PZLA – biegaczki i biegacze będą mogli ustanawiać na niej swoje oficjalne rekordy życiowe. Organizatorzy zachęcają jednak także całkiem początkujących biegaczy – limit na pokonanie pięciokilometrowej trasy wynosi aż 45 min.

– Serdecznie zapraszam do dołączenia do grona uczestników ursynowskiego święta biegania. Gwarantujemy szybką, dobrą do bicia rekordów życiowych trasę, świetną organizację, efektowną koszulkę i medal oraz moc pozytywnych emocji. Spotkajmy się w najbliższą niedzielę na starcie i mecie Biegu Ursynowa! – zachęca zastępca burmistrza Ursynowa Piotr Zalewski, który sam weźmie udział w biegu. Dzielnica jest organizatorem zawodów.

Bieg wystartuje o godz. 10.00. Między 8.00 a 11.30 należy się spodziewać utrudnień w al. KEN między rondem Krahelskiej (przy ul. Płaskowickiej), a ul. Bartoka (metro Ursynów). Organizatorzy zachęcają, by na bieg dojechać metrem – start znajduje się tuż obok stacji Imielin.

– Start w 14. Biegu Ursynowa zapowiedziało kilkoro znakomitych biegaczy należących do czołówki nie tylko warszawskiej, ale i krajowej. Szczególnie frapująca powinna być rywalizacja o zwycięstwo wśród kobiet pomiędzy triumfatorką rozegranego w ostatnią niedzielę Biegu przez Most Anną Łapińską, niezwykle wszechstronną Dominiką Stelmach, która właśnie zajęła drugie miejsce w Comrades Marathon w RPA i olimpijką Iwoną Bernardelli, która wygrała Półmaraton Praski – zapowiada szefowa zawodów Violetta Domaradzka z Fundacji Run Vegan.

Biuro zawodów Biegu Ursynowa znajdzie się w budynku Urzędu Dzielnicy Ursynów przy Alei KEN 61 i  będzie czynne w przeddzień imprezy, w sobotę 17 września w godzinach 9:00-18:00 oraz bezpośrednio przed biegiem, w niedzielę 18 września, w godz. 7:00-9:30.