Masz pomysł na Inicjatywę Sąsiedzką? Rusza specjalny program!

Druga edycja programu Inicjatywy Sąsiedzkie nieprzypadkowo rozpoczęła się 14 lutego. Święto budowania więzi, wspólnego spędzania czasu i czynienia dobra idealnie wpisuje się w ideę programu.

To unikalny program skierowany przede wszystkim do osób bez doświadczenia w pisaniu wniosków czy realizacji projektów. Ma zachęcać do realizacji pomysłów na integrację sąsiedzką, aktywizować społeczność lokalną – mówi Karolina Zdrodowska Dyrektorka Koordynatorka ds. przedsiębiorczości i dialogu społecznego w UM st. Warszawy. – Ponadto pomysłodawcy nabiorą doświadczenia w organizowaniu inicjatyw sąsiedzkich i będą je kontynuować w przyszłości. Wielkie zmiany społeczne zaczynają się od małych, lokalnych zmian.

Masz pomysł na sąsiedzką integrację? Piknik z sąsiadami, osiedlowy turniej w bule, występ sąsiedzkiej kapeli, wielopokoleniową wycieczkę do lasu, wysianie łąki kwietnej, wspólne malowanie muralu albo ustawienie ławek na podwórku. Zgłoś się do programu Inicjatywy Sąsiedzkie.

Grupy uprawiające wspólnie sport, dbające o zieleń i otoczenie, jak i osoby, które łączy wspólna pasja czy aktywność mogą ubiegać się o dofinansowanie swojej inicjatywy w wysokości 500 lub 2000 zł. Musi to być co najmniej trzyosobowa grupa związana ze sobą relacjami sąsiedzkimi.

Program to nie tylko wsparcie finansowe, ale przede wszystkim pomoc formalna i organizacyjna doświadczonego zespołu opiekunów. Koordynatorzy dzielnic dostępni są na każdym etapie realizacji wniosku – od pomocy w napisaniu, poprzez działanie, aż po ewaluację. Wsparcia udziela doświadczony zespół realizatora programu Fundacji Stocznia.

Wszystko zaczyna się od pomysłu i chęci. Następne kroki opisane są na stronie programu. Najlepiej przed wypełnieniem wniosku skontaktować się z opiekunem dzielnicy, który pomoże wypełnić wszystkie formalności i już na tym etapie podpowiedzieć rozwiązania.

W każdej dzielnicy będą organizowane także spotkania otwarte, w czasie których koordynatorzy odpowiedzą na wszelkie pytania. Harmonogram spotkań zostanie opublikowany na stronie programu. Na zgłoszenia inicjatyw Fundacja Stocznia czeka do 14 marca 2022 roku.

Dodaj komentarz