Rozpoczęła się budowa mostu pieszo-rowerowego na Pragę

Most pieszo-rowerowy połączy Bulwary Wiślane oraz Pragę na wysokości ulicy Karowej na lewobrzeżnej części Warszawy i ulicy Okrzei po stronie praskiej.

Budowa mostu potrwa ponad dwa lata. Od strony Śródmieścia wygląda to dużo łatwiej, ponieważ most połączy się z istniejącą już infrastrukturą. Po praskiej stronie teren jest mocno zarośnięty, przez co w zeszłym tygodniu wykonawca rozpoczął prace usuwania zbędnej roślinności. Firma Budimex ma do usunięcia około 40 drzew oraz ponad 5600 metrów kwadratowych krzewów i zarośli.

Wycinka jest przeprowadzana pod nadzorem przyrodniczym, po wykonaniu oględzin terenu. Inwestycja wymagała od Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie uzyskania zezwoleń i zgód w instytucjach odpowiedzialnych za ochronę środowiska, które sprawdziły, o jakiej porze roku można takie prace prowadzić i czy będą miały istotny wpływ na ekosystem.

Most ze względu na swoją funkcję pieszo-rowerową będzie dużo mniejszy od konstrukcji przeznaczonych do ruchu samochodowego, przez co ingerencja w ekosystem nie będzie aż tak duża. Dodatkowo budowa będzie odbywała się pod nadzorem ornitologicznym.

Dodaj komentarz