Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Warszawy

„Dzień dziś wesoły”. Pod takim hasłem w czwartek przejdzie Orszak Trzech Króli.

Pomimo pandemii Orszak Trzech Króli w czwartek ponownie przejdzie ulicami Warszawy. Wydarzenie odbędzie się zgodnie z aktualnymi wytycznymi Ministerstwa Zdrowia ze względu na sytuację pandemiczną w kraju.
Jak podkreśla w rozmowie z Radio Warszawa reżyser i scenarzysta Orszaku Trzech Króli Anna Murawska – Staramy się, mimo trudnej sytuacji epidemicznej, przeżyć uroczystość Epifanii, jako radosny moment Objawienia Pańskiego, w którym Jezus pragnie ukazać się każdemu człowiekowi niezależnie od wieku, koloru skóry, pozycji społecznej, czy zaangażowania duchowego.

– W tym roku do udziału w Orszaku Trzech Króli zgłosiło się 600 miast. Poza tym w wielu miastach odbędzie się także „Orszakowe Kolędowanie”, czyli spotkania w celu wspólnego śpiewania kolęd. Na świecie będzie Orszak w Londynie, w Austrii, także w Zambii. W tym roku jest również nowa inicjatywa, może mniej kolędowa, mniej związana ze świętami, ale równie ciekawa. W Parku Saskim odbędzie się „Bieg Trzech Króli”. Zachęcamy miłośników sportu, aby przez naszą stronę zgłaszać się.

W Warszawie Orszak zostanie powitany przez Monarchów na Placu Zamkowym. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 12:00 modlitwą „Anioł Pański”, którą poprowadzi kardynał Nycz. Po niej uczestnicy przejdą od Krakowskiego Przedmieścia aż do stajenki na Placu Piłsudskiego.

Rodziny z dziećmi i młodzież mogą wybrać się także na Warszawski Spacer Orszakowy. To gra miejska polegającą na rozwiązaniu zadań w krzyżówce na podstawie plansz informacyjnych rozstawionych na trasie warszawskiego orszaku. Kartę do gry oraz mapę ustawienia plansz można samemu wydrukować lub otrzymać na miejscu.

W tym roku orszak będzie można śledzić w Internecie na stronie orszak-transmisja.pl.  Podczas transmisji będzie można  obejrzeć reportaże o przygotowaniach do orszaku oraz felietony nawiązujące do tegorocznego tematu.

Dodaj komentarz