Ochotnicy Warszawscy zapraszają!

Możesz pomóc w odrabianiu lekcji, wyprowadzaniu psa, zostać „fundraiserem” albo wolontariuszem w domu pomocy społecznej. To tylko kilka z kilkudziesięciu ofert dla wolontariuszy, które można znaleźć na Miejskim Portalu Wolontariatu www.ochotnicy.waw.pl. O docenianiu i efektach zaangażowania wolontariuszy opowiada nowa warszawska kampania o wolontariacie, którą można zobaczyć w mediach społecznościowych.

Chcielibyśmy, żeby wszyscy warszawiacy, który zdecydowali się na wolontariat zostali docenieni i mieli możliwość usłyszeć słowa podziękowania, dlatego oddaliśmy głos tym, którzy bezpośrednio otrzymali wsparcie wolontariuszy. Jestem dumny z wolontariuszy, z relacji, które tworzą i z tego jak pozytywny wpływ mają na nasze miasto. Zachęcam wszystkich do spróbowania wolontariatu oraz do obejrzenia nowej kampanii projektu „Ochotnicy warszawscy” – mówi prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Wiele możliwości wolontariatu w Warszawie

Już od 2014 r. miasto realizuje projekt „Ochotnicy warszawscy”, którego celem jest rozwój i promocja wolontariatu. Elementem projektu jest Miejski Portal Wolontariatu, dzięki któremu warszawianki i warszawiacy mogą znaleźć propozycje wolontariatu dostosowane do ich zainteresowań i możliwości. Na portalu każdego dnia można znaleźć kilkadziesiąt ofert z całej Warszawy, które zostały podzielone na kategorie tematyczne np. kultura, sport czy pomoc społeczna. W zeszłym roku na portalu znalazło się łącznie aż 300 różnych propozycji zadań dla wolontariuszy! Warszawa jest pierwszym miastem w Polsce, wspierającym wolontariat w sposób systemowy.

Wolontariat to realny wpływ na otoczenie

Każdemu z nas wolontariat może dać coś innego – rozwój umiejętności,  nowe doświadczenia, nawiązanie znajomości czy poczucie satysfakcji. To co zyskujemy, to nie tylko korzyści osobiste, ale także realny wpływ na odbiorców swoich działań.

Wolontariusze swoim zaangażowaniem uczą, towarzyszą i wspierają innych. Dając czas i korzystając ze swoich kompetencji docierają do osób czy miejsc, które z różnych przyczyn mogą w danym momencie potrzebować opieki czy pomocy. Odbiorcy działań wolontariuszy jednak nie zawsze mają możliwość okazać swoją wdzięczność, dlatego w tej kampanii skupiliśmy się na podkreśleniu efektów działań ochotników.

Wchodźcie śmiało na profile społecznościowe Ochotników Warszawskich:

Facebook Ochotnicy Warszawscy

Instagram Ochotnicy Warszawscy

Dodaj komentarz