Miasto chce sprzedać atrakcyjną działkę na Mokotowie

Działka miała być dzielnicą ambasad. Obecnie? Miasto Warszawa wystawiło ją na sprzedaż. Będą mieszkania, biura i punkty usługowe.

Za działkę o powierzchni ponad półtora hektara miasto woła cenę wyjściową 95 milionów złotych. Prezydent Warszawy podpisał zarządzenie w tej sprawie. Nie znamy jednak terminu licytacji.

Jako pierwsza o planach sprzedaży działki poinformowała „Gazeta Stołeczna”. Przeznaczona do sprzedaży nieruchomość znajduje się na niezabudowanym terenie pomiędzy ulicami Sobieskiego, Ludwika van Beethovena oraz aleją Witosa. Zarządzenie w sprawie jej sprzedaży 5 stycznia wydał prezydent Warszawa Rafał Trzaskowski. Jak wynika z dokumentu działka ma powierzchnię ponad 1,5 hektara. W opisie nieruchomości wskazano, że teren jest porośnięty trawą oraz pojedynczymi drzewami.

Cena wywoławcza działki? 95 milionów złotych. 

Według planów zagospodarowania przestrzennego na działce dopuszczalna jest zabudowa mieszkalna oraz usługowa. Cena za metr kwadratowy oscyluje na 6174 zł.

Nieruchomość znajduje się na tzw. „serku dyplomatycznym”. Nazwa została zaczerpnięta od kształtu działki, na której miała zostać stworzona dzielnica ambasad. Okazało się jednak, że na takie założenie nie ma zapotrzebowania.

Dodaj komentarz