Do Kinoteki tylko z ważnym certyfikatem. Kino mówi „nie” osobom niezaszczepionym.

Kinoteka znajdująca się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie to pierwsze kino, które będzie wymagać Unijnego Certyfikatu COVID przed wejściem na salę kinową.

Pandemia koronawirusa trwa cały czas, a liczby zakażonych kolejnej (już IV) fali drastycznie rośnie. Mimo to nie zostały wprowadzone przez rząd dodatkowe obostrzenia. Kinoteka jako pierwsze kino w Polsce i Europie zastosowała rozwiązanie, które nie pozwoli osobom niezaszczepionym uczestniczyć w seansach. Na seans filmowy do Pałacu Kultury i Nauki mogą wybrać się osoby wyłącznie zaszczepione lub z negatywnym wynikiem testu (nie później niż 48 godzin przed okazaniem zaświadczenia).

Kupując bilet na seans możemy zobaczyć informację:

„W związku z aktualną sytuacją epidemiczną od 15 grudnia 2021 r. do Kinoteki zapraszamy wyłącznie osoby dobrowolnie okazujące obsłudze kina zaświadczenie o szczepieniu, zaświadczenie o negatywnym wyniku testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 (test wykonany nie później niż 48 godzin przed okazaniem zaświadczenia) lub aktualne zaświadczenie o statusie ozdrowieńca”.

Ograniczenie nie dotyczy osób które do 14.12 zakupiły bilety na seanse kinowe od 15.12.2021r. Jak podkreśla Kinoteka, decyzja o obsługiwaniu tylko osób w pełni zaszczepionych została podjęta w trosce o zdrowie pracowników i ich rodzin.

Inne Warszawskie kina nadal oferują bilety dla zaszczepionych i niezaszczepionych. Zgodnie z obecnym rozporządzeniem, sale kinowe mogą być zapełnione do 30%, jednak do tej puli nie wliczają się osoby posiadający Unijny Certyfikat COVID.

Dodaj komentarz