Startuje świąteczny deptak na Trakcie Królewskim

W najbliższy weekend (4-5 grudnia) Trakt Królewski stanie się deptakiem. Ciąg ulic Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat w całości będzie dostępny dla pieszych również we wszystkie weekendy grudnia oraz od 24 grudnia do 9 stycznia. Pozwoli to spacerowiczom na pełniejsze podziwianie świątecznych dekoracji.

Świąteczna iluminacja w Warszawie to już tradycja. W tym roku będzie taka sama jak w ubiegłym – dekoracje upiększą pl. Zamkowy i ul. Krakowskie Przedmieście. Główną atrakcją jest oczywiście wysoka na 27 m choinka, która stanęła na pl. Zamkowym obok Zamku Królewskiego. Drzewko już rozbłysło – światełka na nim w środę zapalił prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski. Pozostałe iluminacje w większości też już świecą, bo kończy się ich montaż. Od soboty w pełnej krasie będzie można oglądać m.in. „tramwaj konny” przy pomniku Mikołaja Kopernika, „figury szachowe” na skwerze ks. Jana Twardowskiego oraz „obrotową karuzelę” „altanę dla zakochanych” i „kartkę z życzeniami” na skwerze Hoovera. Ponadto w świąteczny nastrój wprawiać będą udekorowane 123 latarnie i przystrojone w energooszczędne diody eko-LED 63 drzewa.

Fot. ZDM
Fot. ZDM
Fot. ZDM

Zmiany w organizacji ruchu

Aby mieszkańcy mogli w pełni podziwiać iluminacje, Trakt Królewski stanie się deptakiem. Tak będzie od piątkowego do niedzielnego wieczora w kolejne weekendy: 3-5 grudnia, 10-12 grudnia, 17-19 grudnia. Dodatkowo, w okresie świąteczno-noworocznym, czyli od 24 grudnia do 9 stycznia, Trakt Królewski przez cały ten czas będzie wyłączony dla ruchu samochodowego i będzie pełnił wyłącznie rolę spacerową.
Zamknięte dla samochodów zostaną ulice Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście od ronda de Gaulle’a do ul. Miodowej (dopuszczony będzie ruch rowerów). Przejezdna będzie ul. Świętokrzyska przez skrzyżowanie z ul. Nowy Świat. Ulice poprzeczne: Ossolińskich, Karowa, Królewska i Bednarska będą zakończone ślepo.

W tych dniach inaczej pojadą także autobusy. Zmiany można śledzić na stronie www WTP.

Dodaj komentarz