Podwyżka gazu o 800 procent? Warszawa idzie na rekord!

We worek rano wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska informowała o rekordowej podwyżce cen gazu dla jednej ze stołecznych przychodni zdrowia.

Placówka ma w 2022 roku zapłacić za gaz o 768 tys. zł więcej niż w 2021 roku. Szybko się jednak okazało, że prawdziwym rekordzistą jest Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Włochy, który za gaz może zapłacić nawet o blisko 1000 proc. więcej.

Bum! Mój poranny tweet o rekordowym wzroście ceny gazu dla przychodni o 815 proc. już rekordem nie jest. ZGN Warszaw Włochy otrzymał ofertę przetargową ze wzrostem cen o 980 proc.. Za tą podwyżkę mają zapłacić lokatorzy. Piszemy protest do URE” – napisała we wtorek na Twitterze wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska.

 

 

Na rok 2022 zapowiedziana jest już duża podwyżka prądu. Według zaakceptowanych przez Urząd Regulacji Energetyki, średnio w skali kraju podwyżka ta ma wynieść 24 proc. Jeszcze gorzej jest w przypadku cen gazu. Tu podwyżka ma wynieść średnio 54 proc.

Jednocześnie PGE przygotowuje się do wprowadzenia tarczy antyinflacyjnej, która zakłada m.in. zwolnienie gospodarstw domowych z akcyzy na energię do końca maja 2022 r., a także obniżenie stawki VAT na dostawy energii elektrycznej z 23 proc. do 5 proc. do końca marca 2022 r. Dzięki takiej osłonie antyinflacyjnej Klienci PGE w pierwszym kwartale 2022 r. odnotują średni wzrost brutto na rachunkach o ok. 6 zł miesięcznie zamiast 21 zł – możemy przeczytać w komunikacie spółki.

Dodaj komentarz