Mamy wyniki głosowania na nazwę nowych pociągów metra. Rozpoczęły się jazdy testowe.

Mamy informację, że jest gotowy pierwszy kompletny pociąg czeskiego producenta, który dostarczy nowe pojazdy Warszawskiego Metra.

Zgodnie z decyzją Warszawiaków nowe wagony będą nosiły nazwę: Varsovia. Nazwa ta została wybrana na podstawie głosowania internetowego.

Jazdy testowe odbędą się w trzech lokalizacjach, oprócz toru testowego VUZ w Velimiu, Varsovia będzie testowana później na infrastrukturze metra w Pradze oraz w Warszawie.

– Bardzo się cieszę, że prace przebiegają sprawnie i pierwszy nowy pociąg wyprodukowany dla Warszawy przystąpi do testów. Mam nadzieję, że pojawi się w stolicy już wiosną 2022 roku. Warszawianki i warszawiacy bardzo na niego czekają, bo w połowie przyszłego roku zakończą się prace przy budowie kolejnych stacji drugiej linii metra na Bemowie i Targówku – powiedział cytowany w komunikacie prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Jeden sześciowagonowy skład może pomieścić do 1500 osób, dostosowany jest też do przewozu osób z niepełnosprawnościami. Pojazd wyposażono w system kamer. Pudła pojazdu wykonane są z aluminium, ich produkcja odbywa się w największym centrum obróbki w Europie znajdującym się w zakładzie Skody w Ostrawie. Długość jednego wagonu wynosi około dwudziestu metrów, a całkowita długość kompletnego pojazdu wynosi 118,2 metra. Maksymalna prędkość nowych pojazdów wynosi 90 kilometrów na godzinę.

Dodaj komentarz