Defibrylator w każdym pociągu SKM

Szybka Kolej Miejska wyposażyła wszystkie pojazdy w defibrylatory AED i uczy jak korzystać z urządzeń ratujących życie. Koszt urządzeń do 140 tys. zł.

Warszawski przewoźnik kolejowy wyposażył wszystkie pojazdy w defibrylatory AED (Automated External Defibrillator). Urządzenia pojawiły się wcześniej w stołecznym metrze, wielokrotnie zdając egzamin z ratowania życia.

Działanie defibrylatora polega na przywróceniu prawidłowej akcji serca u osoby w stanie nagłego zatrzymania krążenia za pomocą impulsu elektrycznego. – Czujemy się odpowiedzialni za zdrowie i życie naszych pasażerów. A nasze drużyny pociągowe regularnie szkolą się z udzielania pierwszej pomocy. Teraz mają dodatkową moc – defibrylator. W sytuacji zatrzymania akcji serca trzeba być szybkim, odsłonić klatkę piersiową i użyć mocy. To proste, ponieważ defibrylator wspiera nas w tym działaniu, mówiąc po kolei co powinniśmy zrobić – mówi Alan Beroud, prezes zarządu Szybkiej Kolei Miejskiej.

Dostawcą defibrylatorów zamontowanych w pociągach Szybkiej Kolei Miejskiej jest firma AEDMAX, którą tworzą ratownicy, strażacy, instruktorzy i specjaliści od technologii. Projektują i wdrażają programy wczesnego dostępu do defibrylacji (Public Access Defibrillation) wyznaczając nowy standard bezpieczeństwa. Współpracują z organizacjami i samorządami na terenie całego kraju.

Dodaj komentarz