Wraca szpital tymczasowy na Stadionie Narodowym. Co z imprezami?

25 listopada na terenie stadionu PGE Narodowy znów zaczyna działać szpital tymczasowy będący filią Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie. W maju zawiesił działalność, a obiekt opuścili ostatni przebywający tam pacjenci.

 

Jak przekazały służby prasowe wojewody mazowieckiego Konstantego Radziwiła:

(…)16 listopada Wojewoda Mazowiecki wydał polecenie dla Centralnego Szpitala Klinicznego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie ws. utworzenia od 25 listopada br. 100 łóżek dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, w tym 10 respiratorowych – w szpitalu tymczasowym zlokalizowanym na terenie Stadionu Narodowego w Warszawie

Co ważne, jak zapewnia rzecznik PGE Narodowego, przyjmowanie pacjentów nie będzie kolidowało z wydarzeniami zaplanowanymi na stadionie. Wszystkie niezajęte przez szpital przestrzenie biurowe stadionu pozostają dostępne dla gości i zwiedzających obiekt. Nadal odbywać się będą wycieczki, niezagrożona jest także coroczna Wielka Fabryka Elfów. Jedynym wydarzeniem, jakie zostaje w związku z działaniem szpitala zawieszone, jest odbywający się na płycie stadionu Zimowy Narodowy.

Dodaj komentarz