Warszawa testuje nowe siedzenia z ekoskóry w autobusach

Zarząd Transportu Miejskiego Warszawa rozpoczął testy nowych siedzeń – w autobusach kilku linii fotele są pokryte eko-skórą. Jak przekonuje organizator, epidemia COVID-19 pokazała jak bardzo ważna jest dezynfekcja, czyszczenie powierzchni, których dotykają pasażerowie.

Obecnie w Warszawie nowe rozwiązanie jest testowane w autobusach linii 110, 150 oraz 250. W czwartek dodatkowo wyjechały dwa 18-metrowe Solarisy Miejskich Zakładów Autobusowych w których siedzenia pokryte są czerwoną i szarą ekoskórką wyjechały na ulice. Warszawiacy będą mogli je przetestować na liniach 114, 160, 190, 185, 500, 509, 527.

Linie będą się zmieniały, bo chcemy aby jak najwięcej pasażerów skorzystało z foteli z nowym pokryciem i podzieliło się z nami swoją opinią – przekazał Zarząd Transportu Miejskiego.

W listopadzie dwa autobusy na ulice wyślą Miejskie Zakłady Autobusowe, w końcu roku dziesięć tramwajów (pięć Swingów i pięć składów pochodnych typu 105N) przygotują Tramwaje Warszawskie. Testowanie potrwa co najmniej rok, dzięki czemu nowe siedzenia zostaną sprawdzone w różnych porach roku, przy różnych warunkach atmosferycznych.

Dodaj komentarz