Warszawa szykuje iluminacje na święta Bożego Narodzenia

Iluminacje świąteczne w Stolicy z roku na rok zachwycają co raz bardziej. Co Warszawa przygotowała w tym roku?

W tym roku ponownie iluminacja pojawi się m.in. na ulicy Nowy Świat oraz na Krakowskim Przedmieściu. Zostanie ulokowanych również aż 9 osobnych iluminacji na całej długości Krakowskiego Przedmieścia. Klasycznie pomiędzy Kolumną Zygmunta III Wazy a Zamkiem Królewskim pojawi się ogromna rozświetlona choinka.

Z każdym dniem instalacja będzie nabierała kształtu i najpóźniej do piątku powinna osiągnąć docelową wysokość. W sąsiedztwie znajdą się dekoracje „sprzedawca balonów” i „warszawska katarynka”, które powinny być szczególną atrakcją dla dzieci.

Ponadto, jak co roku, ozdobione zostaną także uliczne latarnie. Świąteczny wystrój zyska 108 słupów oświetleniowych na Krakowskim Przedmieściu i 15 na Placu Zamkowym. Natomiast w energooszczędne diody eko-LED przystrojone zostaną 63 drzewa.

Uruchomienie bożonarodzeniowych światełek zaplanowano na początek grudnia. W podobnym czasie powinna zostać włączona komercyjna iluminacja, która ozdobi ul. Nowy Świat.

Świąteczna iluminacja to w Warszawie już tradycja. Dodaje miastu uroku i stanowi dodatkowe oświetlenie w okresie, w którym ciemność panuje przez niemal 16 godzin na dobę, co przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa, komfortu i samopoczucia mieszkańców. Odmienia szarą przestrzeń zimowego miasta i sprawia, że mimo złej pogody spacer jest dużo przyjemniejszy. Doceniają to zwłaszcza najmłodsi warszawiacy – dodaje ratusz.

Nie wiem jak Wy, ale my nie możemy się doczekać aż Stolica rozbłyśnie w świątecznej iluminacji!

Dodaj komentarz