Umowa na projekt ośrodka sportowego Polonia podpisana

We wtorek władze Warszawy podpisały z pracownią JSK Architekci umowę na zaprojektowanie nowego stadionu Polonii Warszawa. Poza nowym stadionem Polonii powstać ma również hala sportowa, podziemny parking, Centrum Wsparcia Sportu, a także plac miejski z fontanną i kawiarniami.

Wartość podpisanej umowy to 13 milionów złotych netto. W ramach tej kwoty pracownia projektowa JSK Architekci nie tylko przygotuje projekt kompleksu sportowego, ale także będzie nadzorować jego budowę. Przedstawienie końcowego projektu ma nastąpić najpóźniej w listopadzie 2023 r.

Zadaniem architektów będzie zaprojektowanie stadionu piłkarskiego z trybunami dla ok. 15,5 tysiąca kibiców, hali sportowej dla 2 tys. kibiców, Centrum Wsparcia Sportu (tam znajdą się powierzchnie uzupełniające główne funkcje kompleksu sportowego) oraz parkingu podziemnego na ponad 700 miejsc. Co ważne, udało się spełnić wymogi licencyjne Polskiej Ligi Koszykówki do gry w ekstraklasie mężczyzn. Hala sportowa, która początkowo planowana była dla 1,2 tys. kibiców zostanie zaprojektowana tak, aby pomieścić ich aż 2 tys.

Kompleks sportowy Polonia realizowany będzie w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Miasto przeprowadziło testy rynkowe, które wykazały, że jest zainteresowanie taką inwestycją i zaangażowaniem się w jeden z największych projektów infrastrukturalnych w warszawskim sporcie w najbliższych latach. Partner prywatny będzie odpowiedzialny za budowę kompleksu, a następnie utrzymanie techniczne. Dziś Ośrodek Polonia pozostaje w rękach w.st. Warszawy, a konkretnie Stołecznego Centrum Sportu Aktywna Warszawa.

wizualizacja hali

wizualizacja stadionu

Dodaj komentarz