Umowa na budowę mostu pieszo-rowerowego w Warszawie podpisana

Dzisiaj 23.11.2021r prezydent Miasta Stołecznego Warszawy Rafał Trzaskowski podpisał umowę na budowę mostu pieszo-rowerowego przez Wisłę. Wykona go firma Budimex za kwotę 120 milionów złotych.

W Muzeum Pragi dzisiaj prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski wraz z dyrektorem Zarządu Dróg Miejskich podpisali umowę na budowę nowego mostu. Inwestycja ma zakończyć się w 2024 roku.

„Naszym priorytetem jest zmiana wyglądu centrum Warszawy, tak żeby stało się ono bardziej zrównoważone, żeby mogli z niego korzystać zarówno piesi, rowerzyści jak również ci kierowcy, którzy muszą poruszać się po centrum. Chcemy również łączyć centrum miasta z Pragą” – powiedział Rafał Trzaskowski. „Dlatego dzisiaj podpisujemy umowę na budowę nowej przeprawy przez Wisłę dla ruchu pieszo-rowerowego. Mamy nadzieję, że prace będą postępowały szybko i zakończą się do roku 2024” – podkreślił. Jak zaznaczył, będzie to najdłuższa w Polsce i pierwsza tego typu w Warszawie.

Most połączy lewobrzeżną Warszawę z Bulwarami Wiślanymi na wysokości Pragi. Będzie miał łącznie 452 metry długości, jednak co ważne nie będzie oddzielał stref dla pieszych i rowerzystów. Pozostaje wzajemny szacunek.

Dodaj komentarz