Taras widokowy na szczycie wieżowca? Takie rzeczy tylko w Warsaw Unit

Jak to jest być 190 metrów nad ziemią w przeszklonym tarasie, który dodatkowo się przechyla? Możesz sprawdzić to w wieżowcu Warsaw Unit.

Jest to jeden z najnowocześniejszych wieżowców w Warszawie – a dodatkowo z wyjątkową atrakcją turystyczną. Na ostatnim piętrze umieszczono przeszklony taras, który nie dość, że wystaje poza budynek to jeszcze… jest ruchomy!

Wybudowany przez firmę Ghelamco wieżowiec Warsaw Unit to najwyższy budynek przy rondzie Daszyńskiego. Przyciąga wzrok smukłą sylwetką i tzw. smoczą skórą, czyli instalacją z płytek, które reagują na każdy podmuch wiatru, poruszając dolną część elewacji.

– To jedyna taka instalacja w Europie. Najbliżej podobną znajdziemy w Chicago, w budynku Willis Tower – mówi Radosław Górecki, rzecznik Ghelamco, dewelopera Warsaw Unit, w którym znalazła się instalacja.

46 piętro może przyprawić o zawrót głowy a błędnik może zwariować – ale już na początku przyszłego roku będziecie mogli skorzystać z tej atrakcji turystycznej – jeśli lubisz wyzwania i adrenalinę, to na pewno jest to dla Ciebie!

Bilety będzie można kupić stacjonarnie oraz online. Ceny będą wahały się w granicach 30-40 zł, a czas jaki będziemy mogli spędzić na miejscu to dwie godziny.

Dodaj komentarz