Świetne atrakcje na zimową Warszawę 2021/2022

Zastanawiasz się co robić zimą w Warszawie i okolicach? Poszukujesz atrakcji, które urozmaicą zimowe dni? Chętnie przedstawimy Wam kilka atrakcji z jakich możecie skorzystać zimową porą w Stolicy.

Lodowiska

Obowiązkowe miejsce każdego wielbiciela sportów zimowych! Niektórzy naprawdę cały rok czekają, żeby w sezonie zimowym pośmigać na łyżwach – dlatego poniżej przedstawiamy Wam listę niektórych tegorocznych lodowisk w Warszawie:

  • Lodowisko na Rynku Starego Miasta (Rynek Starego Miasta 18i)
  • Lodowisko na placu Defilad (Plac Defilad 1)
  • Lodowisko przy parku Moczydło (Górczewska 69/73)
  • Lodowisko Torwar (Łazienkowska 6A)
  • Lodowisko Figlowisko (Ursynów, Al. KEN 60)

Ogród Świateł „Piotruś Pan”

Ogród Świateł „Piotruś Pan” znajdziecie w ogrodzie botanicznym w Warszawskim Powsinie (ul. Prawdziwka 2). Motywem przewodnim świetlnej wystawy jest Nibylandia znana z bajki „Piotruś Pan”. Znajdziecie tam 30 instalacji świetlnych a także możecie wziąć udział w pokazach laserowych. Najmłodsi mogą też liczyć na dodatkowe atrakcje.

Świąteczne Miasteczko Flora Point

Byliście kiedyś w Aninie? Jeżeli nie, to macie idealną okazję, aby odwiedzić największy kompleks roślinny w Warszawie. Centrum ogrodnicze Flora Point znajdziecie na ul. Mrówczej 212. Czeka tam na Was niesamowita Bożonarodzeniowa kraina rozkoszy. Możecie tam zobaczyć i zakupić świąteczne dekoracje i ozdoby. Gwarantujemy, że miejsce spodoba się zarówno dorosłym jak i dzieciom!

Fot. Florapoint
Fot. Florapoint

Iluminacje na Starym Mieście

Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, który nie lubi świątecznych iluminacji! Są tacy, co czekają cały rok aby wybrać się na zimowy spacer z rodziną lub ze znajomymi, w towarzystwie pięknych świateł, które zdobią w tym czasie Krakowskie Przedmieście i Stare Miasto. A jeśli to nie wystarczy, to w tym roku czeka na Was 27-metrowa choinka, rozświetlona od góry do dołu. Dodatkowo na skwerze Hoovera stanie rozświetlona karuzela na której… będziecie mogli się przejechać!

Festiwal Czekolady w Warszawie

Centrum Praskie Koneser zaskakuje nas po raz kolejny – tym razem w dniach 18 i 19 grudnia możecie zatopić się całkowicie w świątecznym klimacie i poczuć się niczym bohaterowie filmu Charlie i Fabryka czekolady! W centrum Praskim Koneser pojawią się producenci czekolady i słodyczy z całej Polski, którzy zachwycą wszystkich
wyborem kolorowych pralin i różnorodnością czekoladowych tabliczek. Zapach czekolady będzie czuć w całym mieście – czytamy na stronie wydarzenia. Ceny biletów to 10 zł (pojedynczy dzień sobota lub niedziela) lub 15 zł (dwudniowy). Wszystkich fanów czekolady serdecznie zapraszamy!
Bilety możecie kupić tutaj.

Dodaj komentarz