Parking „Parkuj i Jedź” na Żeraniu

Właśnie zakończyły się prace budowlane 16 parkingu Parkuj i Jedź. Parking powstał na Warszawskiej Białołęce w pobliżu stacji Warszawa Żerań. Już niedługo rozpoczną się odbiory.

Obecnie kierowcy Warszawy mają do dyspozycji 15 parkingów P+R gdzie mogą znaleźć ponad 4,4 tysiąca miejsc parkingowych. W pierwszym kwartale przyszłego roku planowane jest otwarcie szesnastej stacji – pierwszej na Białołęce w rejonie ulic Płochocińskiej i Marywilskiej. Na parkingu kierowcy będą mogli znaleźć 235 miejsc parkingowych. Dodatkowo znajdziemy tam 10 miejsc dla osób z niepełnosprawnościami. Dodatkowo rowerzyści będą mieli do dyspozycji 140 miejsc postojowych pod specjalnie przygotowanymi wiatami.

Gdyby tego było mało, przygotowano pięć miejsc dla osób współdzielących podróże oraz 3 miejsca Kiss&Ride gdzie można szybko i bezpiecznie wysadzić pasażera.

Na parkingu są także dwa stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych (w tym jedno dla kierowców z niepełnosprawnościami) oraz jedno dla rowerów elektrycznych.

Obecnie pozostała tylko kontrola Urzędu Dozoru Technicznego ładowarek samochodów elektrycznych, konfiguracja i montaż systemu poboru opłat.

fot. MKL-BUD
fot. MKL-BUD

Projekt budowy parkingów strategicznych P+R w Warszawie jest dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020. Projekt wpisuje się w cele Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego 2014-2020+.

Dodaj komentarz